O firmě

Historie

Historie společnosti Internet Pb sahá do roku 1990, kdy jsme zahájili činnost v oblasti informačních technologií. Dodávky informačních systémů, hardware a software byly hlavní náplní naší činnosti až do roku 1996. Druhá polovina devadesátých let a rozmach internetu přinesly nové možnosti. Proto jsme se rozhodli poskytovat služby v oblasti připojení internetu.

Současnost

V současné době poskytujeme služby téměř pro pět tisíc zákazníků a to od dodávky samotného připojení až po komplexní služby pro velké společnosti včetně řešení hlasových služeb. Naše síť se z větší části nachází v okrese Příbram a zasahuje do okresů Beroun a Písek.

Neustálý vývoj technologií na nás klade vysoké nároky. Musíme se učit novým věcem a zlepšovat naše služby, protože konkurence v oblasti informačních technologií je veliká. Rozmanitost, poznávání lidí a objevování nových věcí nám však dávají záruku, že nás tato práce nepřestane bavit.

Vize

Naší vizí je poskytovat nadstandardní služby za konkurenčních cenových podmínek s důrazem na průběžné nasazování novějších a výkonnějších technologií. Důraz je kladen nejen na technické zázemí, ale také na bezchybnou péči o zákazníka - od realizace požadavků a představ zákazníka pomocí našich znalostí a technologií, až po řešení případných problémů.

Technologie

V současné době požíváme na přístupových bodech pro připojování zákazníků tyto technologie:

  • Motorola Canopy, Proxim pro pásmo 5GHz
  • Orinoco, Avaya, Proxim, Ovislink pro pásmo 2.4 GHz
  • Orcave (Miracle), Alcoma pro pásmo 10GHz
  • Aviat Networks 11GHz
  • Aviat Networks 18GHz

Infrastruktura

Naše nově vybudovaná infrastruktura je založena výhradně na spojích pracujících v pásmu 10GHz s vysokou propustností, nízkou latencí a vysokou spolehlivostí. Součastí páteřní infrastruktury jsou routery v kombinaci se značkovými přepínači (Cisco, 3com) a záložním řešením. Vedlejší trasy jsou realizovány v pásmu 5GHz a to výhradně na zařízeních Motorola Canopy či Proxim.

Služby

Portfolio našich služeb uspokojí jak domácnosti, tak náročnou firemní klientelu:

  • dodávky primarní datové konektivity firemním i rezidentním zákazníkům na všech používaných technologiích
  • hlasové služby realizované pomocí VoIP na vlastní platformě
  • chytrá televize - IPTv
  • datové služby - instalace a správa VPN a firewallů
  • kompletní provoz doplňkových služeb na vlastním řešení - mail, web, antispam, antivir

Životopis společnosti Internet Pb

2016

Slavíme 20let od založení společnosti. V rámci tohoto jubilea chystáme jako odměnu pro všechny naše stávající i nové zákazníky velkou soutěž. Neustále posilujeme naše páteřní spoje, zlepšujeme pokrytí a inovujeme zákaznické přípojky. Rozšiřujeme budování optické sítě z Příbrami i do okolních obcí jako jsou Jince, Rožmitál pod Třemšínem, Březnice a další. Stále zůstává technická podpora v místě a servis v ceně připojení. Mezi naše základní služby se zařadilo poskytování IPTv. Stále se snažíme peníze vracet do našeho regionu, a proto podporujeme mnoho spolků, akcí a organizací a dobrých věcí. Technicky zajišťujeme on-line vysílání tiskových konferencí, kulturních či sportovních akcí. Na prvním místě u nás stále zůstává spokojený zákazník a vysoká kvalita služeb. Jsme hlavní a hrdý partner coworkingového centra Cowárna.

2015

Chystáme se začít připojovat první zákazníky z řad domácností na optickou síť, kterou stavíme v lokalitě "Křižák", dále nás čeká výstavba v lokalitě Drkolnov, další lokality jsou pak v přípravě. Po optické sítě budeme nabízet premiové služby až do bytu v podobě bezkonkurenčně rychlého internetu, chytré televize - IPTv a mnoho dalšího.

2014

Všechny páteřní body jsou připojeny licencovanými spoji v lepším případě pak rovnou optickým kabelem. Všechny důležité body dostávají energetickou zálohu v řádech hodin. Ve velke míře podporujeme regionální sportovní a kulturní akce. V tomto směru zároveň rozšiřujeme řady našeho sportovního teamu, který tak slaví prostřednictvím svých zástupců úspěchy na okresní a krajské úrovni.

2013

Podařilo se nám dokončit osazování páteřních přepínačů (switchů) od společnosti Cisco na všechny důležité body sítě. Díky kruhování máme teď většinu lokalit zálohovanou ze dvou míst s automatickým přepínáním v případě výpadku jednoho směru. Díky dvoum nezávislým přívodním trasám do Příbrami, které jsou mezi sebou plnohodnotně zálohované se výpadky sítě dostavají na minimum.

2011

Podařilo se nám zrealizovat připojení prvních firemních zákazníků pomocí optické sítě. Na optickou síť jsme připojili i několik přípojných bodů. Nově jsme začali zákazníkům nabízet rychlost až 20 Mbps na osvědčené platformě Motorola Canopy. Pokrytí lokalit neustále rozšiřujeme a v dalším období plánujeme nabízet připojení až 40 Mbps.

2010

Stojí před námi velká výzva - vybudování aktivní optické sítě FTTh s bezkonkurenčními parametry pro dodávku služeb budoucnosti.

2009

Rozšiřujeme síť do nových lokalit. Na páteřní infrastruktuře používáme výhradně zařízení Orcave s kapacitou 100 Mbps. Připravujeme projekt aktivní optické sítě. Od RIPE získáváme vlastní rozsah IP adres s cílem přeadresování celé sítě do března 2010.

2008

Posilujeme své pozice na trhu. Spojení kvalitní infrastruktury s komplexní nabídkou služeb - internet a hlasové služby - oslovuje stále více zákazníků nejen z řad residentů, ale také z řad malých i velkých společností. Stávajícím zákazníkům neustále zkvalitňujeme služby, rušíme datové limity a zvyšujeme přípojné rychlosti při zachování ceny. Rozšiřujeme pokrytí do dalších lokalit a stávající lokality posilujeme tak, abychom mohli poskytovat širší spektrum služeb. Páteřní infrastruktura je posilněna o výkonné spoje Orcave s kapacitou 85 Mbps. Pro řešení poslední míle je nasazeno více přístupových bodů Motorola Canopy.

2007

Budujeme záložní datový okruh do Prahy - jako jediný lokální provider provozujeme 2 nezávislá spojení do Prahy a v případě výpadku jednoho z nich zajišťujeme služby z druhého.

2006

Na vlastní technologické platformě zahajujeme poskytování hlasových služeb prostřednictvím VoIP.

2005

Využíváme bezkonkurenční platformu Motorola Canopy a poskytujeme služby bezdrátového připojení v technologii 5GHz. V polovině roku jsme předělali páteřní spoje na technologii 10GHz.

2003

Poskytujeme služby bezdrátového připojení v licencované technologii 3.5GHz.

1999

Zcela přecházíme na technologii bezdrátového připojení v pásmu 2.4GHz.

1996

Jako jedna z prvních firem v České Republice jsme začali poskytovat služby formou dial-up technologie.